U Teatrinu GK Solin otvorena je izložba akvarela polaznika škole crtanja Lili Gluić „Solinu s ljubavlju“.

Radovi su nastali na međunarodnoj radionici akvarela u sklopu Udruge Likos - udruge za promicanje hrvatskog likovnog identiteta koju već 10 godina uspješno vodi slikarica Lili Gluić, članica HDLU-Zagreb.

''Ove godine tema radionice je Solin: stara Salona, spomenici, vedute grada od kojih su neke inspirirane starim crno-bijelim fotografijama. Svatko je sam birao motiv Solina odlučivši se za ono što ga je posebno inspiriralo. Svatko pojedinačno, na sebi svojstven način slika akvarelom. Radovi su različiti i po tonovima i po sadržajnom smislu'', kazala je voditeljica Lili Gluić prigodom otvaranja izložbe.

Otvorenje izložbe glazbom je uveličao pijanist Marin Limić, a izložba se može razgledati u radnom vremenu Knjižnice do kraja rujna.